Przegląd kurierów

Zakupy z dostawą do domu stały się bardzo modną formą składania i otrzymywania zamówień. Nie należy tutaj ukrywać, że wiele osób robi takie zakupy nie tylko dlatego, że nie mają czasu, aby iść do tradycyjnego sklepu, ale najzwyczajniej w świecie z wygody. Zakupy online  to przecież nie tylko oszczędność pieniędzy, ale przede wszystkim czasu – nie musimy biegać między półkami w poszukiwaniu odpowiedniego dla nas produktu, nie musimy stać w kilometrowych kolejkach i co najważniejsze – sami nie musimy tych zakupów dźwigać. Ktoś może zapytać: jak to możliwe? Okazuje się, że zamówione produkty przywozi do nas kurier, który dostarcza nam je pod drzwi domu czy mieszkania. Co za tym idzie, jeżeli nawet zamówimy 6 zgrzewek wody, to on ma obowiązek wnieść nam to nawet na 10 piętro.

kurier

Skupmy się zatem na kurierach. Która firma jest najlepsza w tym fachu? Okazuje się, że każdy sklep posiadają własnych kurierów, którzy bez żadnego problemu dostarczają żywność pod wskazany adres. Co więcej posiadają oni specjalnie do tego celu przygotowane samochody i lodówki przenośne, dzięki czemu możemy mieć pewność, że nasze mrożonki nie ulegną rozmrożeniu, zaś mięso i wędliny nie popsują się w czasie transportu.

Zdarza się jednak, że dany sklep online nie obsługuje całej Polski, a jedynie większe miasta. Czy zatem ludzie z mniejszych miejscowości nie mogą cieszyć się zakupami przez Internet? Owszem – mogą. Gdy żywność zamówi osoba z małego miasteczka, może być pewna, że przyniesie ją kurier. Co za tym idzie – warto sprawdzić czy ma on odpowiednio do tego celu przygotowany samochód. Często bowiem kurierzy przewożą żywność zwykłym busem, przez co klient nie może zamówić produktów nietrwałych, takich jak: wędlina, mięso, mrożonki czy jajka.

Kidy zagłębimy w obowiązujące w naszym kraju prawo, okaże się, że określa ono bardzo restrykcyjnie warunki, w jakich może być przewożona żywność. Co za tym idzie – firmy kurierskie poza wyżej wspomnianymi nie może zabrać również łatwo tłukących się rzeczy, czyli np. słoików czy butelek. Nie chodzi i tutaj o wygodę czy utrudnianie życia klientowi,  najzwyczajniej w świecie o bezpieczeństwo przesyłki oraz o płatności, jakie ponosi kurier, jeżeli przesyłkę uszkodzi. W regulaminie wielu firm jest również zapis, że za spowodowanie szkody poprzez niewłaściwą paczkę powinno być pokryte przez jej nadawcę, czyli w tym przypadku sklep, który zlecił przewiezienie żywności do klienta.

Przegląd kurierów